• https://www.facebook.com/groups/1629789823906329/
Üyelik Girişi
Orkestra

Vartolu Hemşerilerimizin Özel gün ve gecelerinde yanlarında olmaktan gurur duyarız ..
 Sitemize Reklam Vermek İçin :  0.532 690 28 77

Varto'da 'hamurpet Gölü şenlikleri'

Varto'da 'hamurpet Gölü şenlikleri'
Muş'un Varto ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen 'Hamurpet Gölü Şenlikleri' yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Şenlikler öncesi bir konuşma yapan Vali Erdoğan Bektaş, Hamurpet Gölü'nün doğal güzelliğine değindi. Göl manzarasının Marmaris'i aratmadığını ifade eden Bektaş "Bu tür doğal güzelliklerimiz korunmalı ve turizme kazandırılmalıdır. Hamurpet Gölü'nün turizme kazandırılması hem Muş hem de Varto için çok yararlı olacaktır. Burada yaz aylarında bu tür şenliklerin yanı sıra kamplar düzenlenebilir ve çeşitli eğlenceler organize edilebilir" şeklinde konuştu.
Düzenlenen konuşmanın ardından konuklar tarafından davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Vali Erdoğan Bektaş'ın İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız'a çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdiği şenliklerde, konuklar doyasıya eğlendi. Uçurtmaların havalandırıldığı şenliklerde daha sonra protokol üyeleri Hamurpet Gölü üzerinde botlarla bir gezinti yaptı. Protokol üyelerinin Hamurpet Gölü kıyısını gezmesinin ardından konuklara öğle yemeği ikram edildiği şenlikler, yöresel sanatçıların söylediği şarkılarla akşam saatlerine kadar devam etti.
Öte yandan şenliklere katılan Aşağı İçmeler Köyü Abdurrahman Yılmaz İlköğretim Okulu öğrencileri, Hamurpet Gölü kıyısında çevre temizliği yaptılar.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   6266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret122623

Yazılımdaki farkınızı fark ettirmek için tek adres 

K
urumunuz Web Sayfasi İçin Dogru Nokta
YADES NEDİR?

Yades; bilgilerin toplandığı, yönetildiği ve raporlandığı yapı denetim firmaları için özel hazırlanmış yönetim sistemidir.